zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Polecane filmy

Mamy przyjemność ogłosić, że niektóre z naszych najlepszych filmów DVD są gotowe do łatwego obejrzenia i przesłania innym. Wystarczy klinknąć na tytuł i obejrzeć go jeżeli podłączysz przewód internetowy do komputera, masz iPoda, iPada, lub nawet jeden z wielu telefonów komórkowych.

Daj nam znać jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek problemy z oglądaniem na swoim urządzeniu. Jeżeli masz trudności z odtworzeniem DVD napisz nam na maila:bereanbeaconmail@yahoo.com i podaj nam tytuł prezentacji a my wyślemy ci link. Dziękujemy.

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m260ce1d2.png

Był katolicka pielęniarka zakonna

Lolly Harding był przez 13 lat pielęniarką zakonną. Mówi ż, "po uzyskaniu dyplomu pielęniarstwa zostałm posłna na pole misyjne w Rawalpindi w Pakistanie. Moje dośiadczenia w klasztorze obejmują pracę w szpitalu dla Muzułanów i udział w odwiedzaniu cięarnych dziewczyn w domu dla niezamęnych matek w Filadelfii.”W wywiadzie z Richardem Bennettem na swoim ranczu w Teksasie, Lolly szczerze mówi o swoim żciu. Jej śiadectwo jest jej wewnęrzną historią: bardzo osobistą i wzbudzająą sympatię.

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m1e2d36ed.png

Musisz narodzić się na nowo

Jeff Carpenter wraz z żną byli szczerymi katolikami dopóki Duch Święy nie otworzył im oczu. Każe z nich doszł do zbawczego poznania Pana Jezusa Chrystusa. Jeff jest teraz pastorem w Rome w stanie Nowy Jork, gdzie wiernie głsi ewangelię. W wywiadzie z Richardem Bennettem, Jeff i jego żna wyraźie wyjaśiają jak w ich żciu dokonał się całowita przemiana.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m69d898de.png

Katolicka inkwizycja i narzędzia tortur

Kościół Rzymsko-Katolicki pod ścisłym kierunkiem swoich papieży był bezpośrednią przyczyną rabunku, tortur i zabójstw milionów biblijnie wierzących chrześcijan, Żydów i innych ludzi przez 605 lat. Richard Bennett i brytyjski historyk Michael de Semlyen przedstawiają w jasny sposób historię tamtych czasów z naciskiem na prawdziwą ewangelię. Film zawiera wykonane profesjonalnie aktorskie sceny tortur i spaleń na stosach, jak również zdjęcia prawdziwych urządzeń służących do torturowania.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_28b2d5f3.png

Katolicki mistycyzm i Emerging Church zrewidowane

Mistycyzm wykorzystując doświadczenia pomijające sferę umysłu stara się uzyskać całkowite poznanie Boga. Mistycyzm katolicki - teraz oficjalnie ożeniony z Emerging Church - musi zostać zrewidowany. Powinni zostać wzięci pod uwagę zarówno mistycy starej daty tacy jak Loyola, Teresa z Avila i Jan od Krzyża, jak i współcześni tak zwani “ewangelikalni” mistycy tacy jak Richard Foster. Wszystko to, a nawet więcej znajduje się w tej profesjonalnej prezentacji z graficznymi wstawkami osób i zdarzeń włącznie. Została także poczyniona analiza Phyllisa Tickle, który okazał się potężnym liderem tego toksycznego ruchu. Został również udokumentowany upadek potęgi Tony’ego Jonesa.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_2895913e.jpg

Papież i Papiestwo w odniesieniu do Biblii

Kardynałowie: Szkarłat i Purpura

Tylko Pan mógł opisać na przód urząd Papierza i Papiestwo. Człowiek nigdy nie mógłby przewidzieć Papiestwa; tylko Bóg mógł to zapowiedzieć. Przechodzi ludzkie wyobrażenie, że potęga taka jak Papieska twierdzi, że działa dla Boga i jest “jak Bóg” pośród Kościoła chrześcijańskiego podczas gdy jednocześnie szydzi z Bożej prawdy i wyśmiewa Jego własną Świętość.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_551d3a3a.jpg

Papież potępia prawdziwych chrześcijan

Potępienie prawdziwych chrześcijan przez Papieża rozeszło się 10 i 11 lipca 2007 roku po całym świecie jako jedna z ważniejszych wiadomości. Dla przykładu Brytyjski Times napisał: “jeżeli to nie jest Rzymski Katolicyzm to nie jest to prawdziwy Kościół, papież powiedział chrześcijanom.” Inne nagłówki stwierdzały “Watykański tekst złości protestantów” i “Papież Benedykt XVI kieruje do zbawienia przez Kościół Katolicki.” Z powodu konsekwencji Papieskiego dekretu i powodów zmiany polityki Papieskiej należy przeanalizować dokument i jego wnioski dla prawdziwych wierzących. Na tym DVD zobaczymy ostrożne studium tego co się stało w tym potępieniu wykonane przez Richarda Bennetta i Michaela de Semlyena z profesjonalną produkcją i narracją Briana Haskina.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_28265ab7.gif

Ewangelikaliści łączą się z Papieskim Rzymem

To jest relacja z drastycznego porzucenia prawdziwego ewangelikalizmu na Konferencji Nottingham (Uniwersytet Nottingham w Nottingham, Anglia) podczas Wielkanocnego Tygodnia 1977 roku i w marcu 1994 na konferencji Ewangelikaliści i Katolicy Razem (ECT), z dodatkową informacją, której udzielił Richard Bennet i Michael de Semlye, a narracją wykonaną przez Briana Haskina. Ta prezentacja podkreśla wszystkie większe odstępstwa współczesnych czasów. Jasno przedstawia Ewangelię łaski Pańskiej na Jego chwałę i zbawienie dusz.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_3ed3de9.jpg

Watykan wtrącający się w małżeństwo

Katolicki ślub 1984 Trinidad WI

Watykańskie prawo odnośnie małżeństwa dotyczy milionów ludzi na całym świecie, zwłaszcza w narodach Katolickich, gdzie Watykan ma umowę prawną (konkordat) z rządem, przez co Katolickie prawo Kanoniczne wiąże Katolickich obywateli. Wygórowane wymagania Katolickich praw kolidują z wolnością jednostki. Nawet zawieranie i rozwiązywanie małżeństw jest utrzymywane jako będące w mocy Watykanu. Taką moc posiada papieski Rzym nawet jeżeli kobieta i mężczyzna zaangażowani w małżeństwo nie wiedzą o niczym co się w związku z tym dzieje. To wszystko jest w pełni udokumentowane przez Richarda Bennetta w tym DVD. Ta prezentacja jest szczególnie ważna, ponieważ w czasach gdy wiele Katolików żyje z głębokim poczuciem winy w związku poprawne rozumienie małżeństwa jest niezbędne.

 

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_24b8b668.png

John Knox - gromiący Szkot

John Knox nawrócił się do Pana Jezusa Chrystusa po 10 latach bycia księdzem katolickim, po czym został aresztowany przez władze i zmuszony do bycia niewolnikiem przez 19 miesięcy wiosłującym na galeonie. Później po uwolnieniu głosił w Anglii do czasu objęcia tronu przez Królową Marię Tudor, inaczej nazywaną Krwawą Marią. Richard Bennett przeprowadza wywiad w miejscach historycznych z historykiem Sinclairem Hornem na temtat życia Johna Knoxa.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m13c802a1.png

Historia Księdza - Richard Bennett

W tym DVD zostało zaprezentowane świadectwo Richarda Bennetta z narracją wykonaną przez Briana Haskina. Użyte zostały zdjęcia Richarda Bennetta z wczesnego dzieciństwa, włączając zdjęcie z dnia jego ordynacji. Ujęcia wideo z 1996 roku pokazują szkołę Jezuicką w Dublinie do której chodził Richard, klasztor gdzie został wyszkolony, kościół w którym został ordynowany na księdza i gdzie studiował na Uniwersytecie w Rzymie. The ujęcia razem ze zdjęciami z Trinidadu w Wisconsin w USA, gdzie służył jako ksiądz tworzą z tego DVD unikalny dokument obrazujący nawrócenie księdza. To DVD zostało profesjonalnie wyprodukowane.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m5ccbf795.png

Docieranie do Katolików z miłością

Richard Bennett miał ten temat szczególnie na sercu w październiku 2008 roku podczas gdy przemawiał w Szkocji. W tej prezentacji Richard ukazuje swoje głębokie pragnienie, by głosić prawidłową Ewangelię. Ta prezentacja DVD została wykonana 14 października w 2008 roku w Szkocji na Wyspie Lewis.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_28d041a3.png

Czy Prawosławie jest biblijnie ortodoksyjne?

Przez ostatnie lata wśród chrześcijan rosło zainteresowanie Kościołem Prawosławnym i nawet były przypadki przejścia do tego Kościoła. Głównym powodem tego zainteresowania była wzrastająca fascynacja mistycyzmem i starożytną tradycją, co niestety przeniknęło wschodnie społeczeństwa. Wzrastająca liczba chrześcijan wchodzi w kontakt z prawosławnym mistycyzmem przez Emergent Church. Ten szczególny temat jest poruszony przez Richarda  Bennetta i Stuarta Quinta. Zostały także dołączone zdjęcia prawosławnych księży i kościołów.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_1c7abc04.png

Od Polskiego katolicyzmu do zaufania jedynie Chrystusowi

Piotr Słomski wyjaśnia z głęboką miłością do katolików jak zaufał Jezusowi Chrystusowi. Piotr pochodzi z polskiej katolickiej rodziny. Zdjęcia z jego katolickiej młodości dają duże światło na to poruszające świadectwo miłości i łaski Pańskiej.

 

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_7fabe2e7.jpg

Prawdziwa historia chrześcijaństwa w Polsce

Niewiele ludzie zdaje sobie sprawę, że Polska ma wyraźnie chrześcijańską historię przed objęciem kontroli nad narodem przez Rzymski Katolicyzm pod koniec 16 wieku. Piotr Słomski z którym przeprowadził wywiad Richardem Bennettem wyjaśnia prawdziwą chrześcijańską historię Polski.

Materiał w wersji PDF

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_5f138927.png

Pierwsi męczennicy reformacji

Patrick Hamilton i George Wishart byli pierwszymi męczennikami w Szkocji. Ich życie i męczeństwo były przykładem, który sprowadził reformację w Szkocji na dobry tor, a później na całym świecie. To DVD przedstawia wywiad Richarda Bennetta z historykiem Sinclairem Hornem, który został przeprowadzony w dwóch historycznych miejscach w Edynburgu.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_765f8b5f.png

Wywyższenie człowieka w Życiu Świadomym Celu

Richard Bennett obnaża szeroko rozpowszechniony ruch Życia Świadomego Celu, który wpływa na tysiące tysięcy dusz na całym świecie. Nie tylko dokumentuje z dokładnymi cytatami imperium zakłamania Warrena, ale Richard głosi także prawdziwą Ewangelię Pana Jezusa Chrystusa z precyzją i w świetle Pisma.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m3abed2ba.png

Katolicki sposób myślenia przenika Ewangelikalizm

W tym DVD Richard Bennett podkreśla oficjalne nauczanie Kościoła Katolickiego mówiące o tym, że ludzie są “ranni duchowo i potrzebują odnowy” zamiast “martwi duchowo w przewinieniach, grzechach i potrzebujący przekonania o grzechu i nowonarodzenia.” Richard pokazuje jak ten sam sposób myślenia stał się podstawą tak zwanego “przesłania Ewangelii” w ruchu nowoewangelikalnym i jego kościołach. Pokazane są również teoria nowonarodzenia przez chrzest wodny w ruchu Reformed Federal Vision i rzekome nowonarodzenie przez “poczynienie decyzji by przyjąć Chrystusa jako zbawiciela.” Katolicki sposób myślenia jest akceptowany w nowoewangelikalnych kościołach w propagowaniu obrazów Chrystusa na DVD i w materiałach na szkółki niedzielne i został przedstawiony na tym DVD jako najgroźniejszy z katolickich sposobów myślenia, które przeniknęły sfery chrześcijańskie.

 


 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m2b183c91.jpg

Słowacja i wpływ polityczny Kościoła Katolickiego

Chrześcijańskich wierzących spotyka wiele problemów od czasu umowy prawnej (konkordatu) między Watykanem i Słowacją w 2000 roku. W tym wywiadzie Richarda Bennetta ze Słowakiem Janem Sichula i Ivanem Hlavanda zostało wyjaśnione co się zdażyło; reperkusje i jak powinni się zachować w podobnych sytuacjach chrześcijańscy wierzący różnych narodowości.

 

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_7c1b41ac.png

Słowacja, ewangelia i fałszywy ruch ekumeniczny

To DVD powinno zostać obejrzane przez tych, którzy są zaniepokojeni szybkim tempem rozszerzania się fałszywego ruchu ekumenicznego na całym świecie. To DVD skupia się na rodowitych słowakach: Janie Sichula i Ivanie Hlavanda. Ivan pokazuje ogólny zarys historii chrześcijaństwa na Słowacji. Zdjęcia rzeźb i artefaktów z historii Słowacji zostały profesjonalnie dodane do prezentacji. Jan i Ivan opowiadają o swoich osobistych historiach nawrócenia z głębokim zatroskaniem o rozwój fałszywego ruchu ekumenicznego w ich własnej Słowacji. Powinniśmy wyciągnąć od tych mężczyzn z wywiadu przeprowadzonego przez Richarda Bennetta pewne praktyczne lekcje.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m17cf12a4.png

Doświadczanie Boga przez fałszywy mistycyzm

W roszczeniach mistycyzmu do doświadczania Boga szerzy się profesjonalne zwiedzenie i sprytne fałszerstwo. Pieczęć Szatana widzimy w Św. Janie od Krzyża, Ignacym Loyoli, Madame Guyon, Carlu Jungu, Richardzie Fosterze, a także Matce Teresie, Ricku Warrenie, Brianie McLarenie, Leonardzie Sweet, Phyllisie Tickle i innych oszustach w ruchu Emerging Church, który szerzy tą plagę. Richard Bennett i James Sundquist pokazują w tym ilustrowanym DVD oszustwa, które są plagą w dzisiejszych czasach. Zostało także wyjaśnione prawdziwe doświadczanie Boga.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m536988f2.jpg

John Henry Newman pierwszym ekumenicznym Świętym Rzymu

Richard Bennett i Michael de Semlyen analizują główny punkt wizyty papieskiej w Wielkiej Brytanii we wrześniu 2010 roku. Tym punktem była prezentacja przez papieża drugiego stopnia w drodze do kanonizacji Johna Henryego Newmana. W tym kontekście zostało starannie udokumentowane życie Newmana i jego przebiegłe techniki. W filmie zobaczymy również jednoznaczny wstęp narratora Briana Haskina.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m48a8d67b.png

Oddanie Newmana dla Eucharystii

Jednym z największych błędów Newmana było nauczanie o symbolicznej Wieczerzy Pańskiej tak jakby to było ciało i krew samego Pana. Ten błąd może prowadzić do odstępstwa od wiary jako że wielu fascynuje mistyczny charakter rzekomej rzeczywistej obecności Pańskiej. Jednakże mistyczny Jezus Newmana jest po prostu starodawną pokusą szukania zbawienia w ciele fizycznym. W tym DVD Richard Bennett i Michael de Semlyen analizują konsekwencje tego błędu.  Prosimy o upowszechnienie tego DVD wśród innych i linkowanie do niego jeżeli to możliwe.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_33bd8259.png

Dziedzictwo reformacji

Richard Bennett prezentuje dziedzictwo reformacji. Jeżeli pragniesz przebudzenia najpierw powinieneś poszukać biblijnych zasad tak jak one zostały odkryte podczas reformacji. Jeżeli wrócisz osobiście, lub ze swoim kościołem do podstawy jedynego autorytetu, czyli Pisma, skosztujesz głęboko tylko łaski, tylko przez wiarę i zrozumiesz wielkie błogosławieństwo jakie jest w samym Jezusie Chrystusie, wtedy naprawdę będziesz żyć głosząc całą chwałę i uwielbienie Panu Bogu samemu! To DVD zawiera takie tematy jak Katechizm Kościoła Katolickiego i zostało profesjonalnie edytowane tak aby mogły zostać dodane cytaty z biblii i obrazy przedstawiające historyczne osoby.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m589734d0.png

Prawdziwi pierwsi chrześcijanie

To kim byli pierwsi wierzący, co myśleli, gdzie żyli i w co wierzyli jest bardzo ważne. Mamy wiele przykładów jeżeli chodzi o Waldo i Waldensów z czasów przed Reformacją. W tym DVD pastor J. Mencarow i Richard Bennett w przejrzysty sposób wyjaśniają rzeczywiste fakty historyczne. Zostało to profesjonalnie zrealizowane w tym DVD włącznie z grafikami, mapami i obrazami, które ilustrują te fakty i pomagają je łatwiej zrozumieć.

 


 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_5c08372d.jpg

Czy Jan Paweł II jest błogosławiony w Bożych oczach?

Papież Jan Paweł II doznał sporo czci i wywyższenia kiedy podróżował do wielu różnych krajów na całym świecie. Teraz począwszy od 1 maja 2011 (daty jego kanonizacji) ludzie będą poinstruowani nie tylko do okazania mu religijnego wywyższenia, ale także przynaglani do modlitwy do niego. Tak więc bardzo ważne jest odpowiedzenie na pytanie czy Jan Paweł II jest błogosławiony w oczach Bożych. Gra toczy się o zbawienie dusz, ponieważ wywyższanie i modlitwa do umarłych neguje podstawowe prawdy biblijne fundamentalne dla ewangelii. Richard Bennett pokazuje czego w oficjalnym stanowisku naucza ludzie papież Jan Paweł II, by w to wierzyli. Richard także przedstawia w zarysie jakie są konsekwencje uwielbienia okazywanego ludzkiej istocie. To DVD zostało profesjonalnie edytowane i jest wielce pouczające.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_5b731356.png

Zfrustrowana w Katolicyźmie, spełniona w Chrystusie

Patrycja Allen wyrosła w ściśle katolickiej rodzinie robiąc wszystko co jest wymagane przez Kościół Katolicki, ale czuła pustkę w sercu połączoną z tęsknotą do poznania jaki naprawdę jest Bóg. To trwało przez całe jej dorosłe życie do czasu kiedy pewnego dnia Duch Święty przekonał ją o grzechu i uwierzyła dzięki łasce w Jezusa Chrystusa. W taki sposób narodziła się na nowo i stała się spełnionym dzieckiem Bożym. To DVD prezentuje serdeczny i instruujący wywiad z Richardem Bennettem.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_533dfe4c.png

Rozkoszując się naszym zbawieniem

To DVD prezentuje w bardzo realistyczny sposób jak poznać Boga jako naszego “Abba Ojcze”. Zostały w nim przedstawione praktyczne przykłady ufania, odpoczywania i doświadczania Jego obecności. Podane zostały także przyziemne ilustracje tego jak rozróżnić w życiu codziennym miłującą troskę od opatrzności naszego kochającego Ojca. Ilustracje z życia wybitnych wierzących z przeszłości pokazują rozkoszowanie się Bożą czułą troską o swój lud.

  

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m45a49857.jpg

Fakty historyczne: Od reformacji do czasów współczesnych

Kontrreformacja prowadzona przez Ignacego Loyole

Historia posiada wielkie znaczenie, ponieważ gromadzi lekcje wyciągnięte z przeszłości. W tym DVD historyk W. J. Mencarow razem z Richardem Bennettem w przejrzysty sposób ukazują rzeczywiste fakty historyczne z okresu po reformacji. Poznanie fundamentalnych faktów historycznych stało się naglącą sprawą, ponieważ papiestwo nie tylko próbowało odwrócić wpływ reformacji, ale także zmienić historię. Zostało to profesjonalnie osiągnięte w tym DVD. Fotografie, malowidła i mapy ilustrujące fakty historyczne pozwalają je łatwiej zrozumieć.

 

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_1b4524b6.jpg

Tłumienie prawdy

Tłumienie prawdy to tytuł tego zajmującego wywiadu, który Richard Bennett przeprowadził z Andym Mayfiledem. Andy wyjaśnia w obrazowy sposób zmianę swojego życia z przepełnionego alkoholem i martwą religią na rozkoszowanie się w relacji z Panem jego zbawienia. W tym wywiadzie Andy szczerze otwiera swoje serce do katolików. Wyjaśnia jak tłumił prawdę w swoim życiu. Jego odpowiedź na praktykę tłumienia prawdy jest rzetelna, ale i odświeżająca. To prawdziwie jest zamiana zakłamania ciemności na rozświetlającą prawdę.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m259e6707.png

Wolny od alkoholu i narkotyków

“Wolny od alkoholu i narkotyków” to wywiad DVD Tima Browna z Richardem Bennettem, który daje opis faktów z pierwszej ręki. Tim Brown urodził się w 1953 roku w katolickiej rodzinie, a już w wieku 14 lat pił z tygodnia na tydzień. W wieku 16 lat Tim oprócz alkoholu używał już także wielu rodzajów narkotyków. Picie i używanie alkoholu dominowało w jego życiu przez następne 20 lat z czasem spendzonym w wojsku włącznie. Wywiad Tima z Richardem Bennettem jest jednym z najbardziej interesujących świadectw pokonania uzależnienia. Nie tylko je pokonał, ale teraz prowadzi całkowite nowe  życie pełne energii dla Pana. Tim nie tylko jest wolny i ma serce pełne dziękczynienia, ale doświadczenia z tamtych wyniszczających lat są mu teraz przydatne do pomocy innym ludziom schwytanym w pułapkę uzależnienia. Tim wyjawia jaki ma cel na swojej stronie internetowej: “Aby widzieć jak stają się oddanymi naśladowcami Chrystusa ci, którzy nadużywają różnych substancji.” Jedyną drogą do znalezienia wolności i prawdziwego pokoju jest żywa relacja z Jezusem Chrystusem. To właśnie ta relacja uwalnia człowieka od grzechu i uzależnień.” To DVD może być pomocne nawet chrześcijanom, którzy są uciskani przez swoje uzależnienie. Prosimy o rozpropagowanie filmu “Wolny od alkoholu i narkotyków” wśród znajomych, jako że wiele osób używa iPodów, iPadów, odtwarzaczy MP3, a nawet telefonów do odtwarzania DVD. Dziękujemy.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m2037338c.jpg

Prawda o (świętym) Patryku

Patryk ewangelista, który przyniósł prawdziwą Ewangelię o Chrystusie do Irlandczyków, jest postacią historyczną, która powinna być poznana w świetle swoich własnych nadal rozbrzmiewających słów i uczuć. Sednem silnie bijącego serca i duszy Patryka była ewangelia. Fakty zaprezentowane w tym DVD będą bez wątpienia zaskakujące dla tych, którzy nie zdają sobie sprawy, że społeczność wierzących którą Patryk reprezentował, jego przesłanie i spuścizna wszystkie są głęboko biblijne i nie można ich korzeni wyśledzić w rytuałach i hierarchii papieskiego Rzymu. Proszę was jako Irlandczyk radujący się ze spuścizny Patryka, abyście udostępnili to DVD wielu innym osobom.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_74f1a3c2.jpg

Spuścizna Czeskiej Republiki

Jan Hus urodził się w Królestwie Bohemii, która teraz jest częścią Czeskiej Republiki. Była znana ze swojego mocno biblijnego wyznania jeszcze dobrze przed Reformacją. Tacy ludzie jak Jan Hus głosili ludziom kazania w ich własnym języku. Pismo w jego kazaniach było obficie wyjaśniane; jego kazania ekspozycyjne były jasne, a jego przesłania bezpośrednie i proste. W 1415 roku został spalony na stosie za wyznawanie prawdy.  Na tym DVD została przez rodowitego czecha Milosa Solca opowiedziana historia i spuścizna Czeskiej Republiki. Zostały dodane historyczne ilustracje. Ten naród przez wiele lat sam jeden stawał przeciwko niezliczonym armiom różnych narodowości Imperium. Tylko prawdziwa wiara Bohemian w Boga mogła podtrzymać taki konflikt. Te fakty historyczne aż się proszą by zostać poznane w naszych czasach.

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_7c2a9efa.jpg

Biblijna Maria, a Tradycja

Oficjalne Katolickie nauczanie odnośnie Marii przypisuje jej urzędy i role Jezusa Chrystusa. Richard Bennett z głębokim szacunkiem wyjaśnia jej pozycję jasno przedstawiając, że urzędy i role Jezusa Chrystusa należą tylko do Niego.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_67c81e29.gif

Gorliwe życie klasztorne i nowe życie w Panu

W tym wywiadzie Jacqueline Kassar mówi o swoim życiu jako zakonnica. Jej nawrócenie jest zdumiewające. Wspaniale wyjaśnia prawdę o swoim nowym życiu w Panu.

 

 

Opis: http://www.bereanbeacon.org/dvd_html_m2e404db2.png

Bóg, który mnie pierwszy umiłował

Robert Selvam urodził się i został wychowany jako katolik na wyspie-państwie Sri Lanka. To jest jego wzruszająca historia, która mówi o tym jak odkrył, że pierwszą miłością Pana Boga była ta, którą On pierwszy go umiłował.

 
Licznik odwiedzin od marca 2011:darmowe komponenty na strone